Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Bursa
Servist Servis Bursa'da Russell Hobbs ütü: sapmalar ve destek hattı
Bursa ve Bursa genelinde Russell Hobbs ütü onarımı markanın kendi servisinde yürür; belirtiyi tanımaya yarayan bilgiler aşağıda.

Bursa Russell Hobbs ütü: sapmalar
Hatta aynı ifadeler kullanılırsa görüşme kısalır.
- Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor
- Kumaşta pas rengi leke
- Kullanım sırasında kendini kesiyor
- Ütü açık, taban soğuk
- Buhar tuşu buhar vermiyor
- Tabandan damlama var
- Kazan pompası sessiz
- Aşırı ısınıyor, kumaş parlıyor ya da yanıyor
Buhar kazanlı Russell Hobbs ütüde suyun yolu üç duraktır: pompa, kazan, vana. Kumaşa kahverengi leke düşüyorsa kazanda kireç birikmiştir; kap ve kanallar temizlenince sapma çoğu zaman geçer. Şikâyetlerin bir kısmı hazne, süzgeç ya da kablo kontrol edilerek normale döner. Onarımın adresi üreticinin hattıdır.
Kesin tutarı yalnız aleti açan servis söyleyebilir; kalemleri çoğunlukla inceleme, emek ve parçadır. Garanti süresindeki alette bu kalemler üreticiye aittir.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Soğuyan ütü arka ucu üzerinde dik dursun.
- Kılavuzun belirttiği su kullanılsın; sert su buhar deliklerini tıkar.
- Kendi kendini temizleme işlevi olan ütüde bu program ayda bir çalışsın.
- Kablo ütüye sıkı sarılmasın, gevşek halka kalsın; kopma çoğunlukla döner uçta olur.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Isıtıcı, termostat ve kablo
- Buhar kanallarındaki kireç
- Kazan pompası ve buhar vanası
- Otomatik kapanma devresi
Bursa adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Bu sitede yetkili nokta adresi yer almaz; Bursa için güncel listeyi üretici tutar. Hatta Bursa adresini söylemek yeterlidir.
Tüketici hakları
Fatura ile garanti belgesi birlikte saklanmalıdır; uzayan onarımda ya da dönen arızada haklar bu iki belgeyle kullanılır.
Onarıma değmiyorsa
Rakam yeni aletin fiyatına yaklaşıyorsa yenileme de bir seçenektir. Eski alet çöpe gitmez; Bursa için iki adres vardır: belediye toplama noktası ve elektronik mağazası kutusu.
Hazırlık
- Ek parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) eksiksiz mi
- Uyarı ışığının ya da ekran simgesinin davranışı: sabit mi, yanıp sönüyor mu
- Ulaşılabileceğiniz saatler ve açık adres
- Model ve seri etiketi (çoğunlukla tabanda ya da haznenin içinde)
- Fatura ya da garanti belgesi; satış günü garantinin sürüp sürmediğini gösterir
Russell Hobbs: öbür aletler
Kartlarda aletin üç sık sapması yazılı.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Türk kahvesi makinesi köpüğü taşırıyor ya da pişirmeyi bitirmiyor · Ekranda yanıp sönen simge · Pompa çalışıyor, fincana kahve gelmiyor
-

Russell Hobbs Airfryer
Dokunmatik ekran ve süre tuşları tepkisiz · Sepet takılı, cihaz başlamıyor · Hazneden duman ve keskin koku
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Hız kademesi değişince devir aynı · Hazne tabanından sızıntı · Kısa kullanımda motor kokusu
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Servist Servis'e ait değildir.
Bu aletler Servist Servis'in kapsamı dışında; onarımın ve garantinin adresi üreticinin hattıdır.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Bursa için öbür sayfalar
Bölge ve alet üzerinden bağlı sayfalar.
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
Bursa'da Russell Hobbs ütü için Servist Servis'e talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler Servist Servis'in kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs ütü onarımı ve garantisi üreticidedir; Bursa adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Russell Hobbs ütü garantisi dolduysa yol ne?
Yol aynıdır: önce üreticinin hattı aranır; tutar alet incelendikten sonra söylenir.
Tutar yeni aletin fiyatına yaklaşıyorsa yenileme de seçenektir.
Bursa adresinden üretici arandığında süreç nasıl işler?
Hat önce modeli, ardından Bursa adresini sorar; sonra aletin Bursa içindeki bir yetkili noktaya mı bırakılacağını, kargoyla mı yollanacağını söyler.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs ütü hangi sapmalarla sık karşılaşılır?
Sık görülenler: buhar tuşu buhar vermiyor; tabandan damlama var; kazan pompası sessiz; aşırı ısınıyor, kumaş parlıyor ya da yanıyor.
Bir kısmı düzenli temizlikle normale döner; kontrollerden sonra sürüyorsa üreticinin servisine başvurulur.
Onarımın tutarı kimden ve ne zaman öğrenilir?
Rakamı, aleti açan üretici servisi koyar.
Garanti sürüyorsa onarım üreticinin üstündedir; süre dolduysa inceleme bitince bir rakam çıkar, bu rakam yeni aletin etiket fiyatıyla kıyaslanabilir.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Onarımı yapan üretici servisi kendi garantisini de verir; koşullar o servisin belgesinde durur.
Yeni alette yasal süre fatura gününden sayılır.