Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Aydın
Servist Servis Aydın'da Russell Hobbs mutfak robotu: aksama ve destek hattı
Aydın adresindeki Russell Hobbs mutfak robotu için üç adım: belirtiyi okuyun, evde denenebilecekleri sınayın, Russell Hobbs hattını arayın.

Aydın Russell Hobbs mutfak robotu: arızalar
Aynı tarifi hatta kullanırsanız görüşme kısalır.
- Kısa kullanımda motor kokusu
- Çalışırken sarsıntı ve ses
- Kullanım sırasında aniden duruyor
- Anahtara basınca motor sessiz
- Motor uğulduyor, bıçak duruyor
- Hazne takılı, devre açılmıyor
- Hız kademesi değişince devir aynı
- Hazne tabanından sızıntı
Russell Hobbs blender'da hazne dibinden akan sıvı büyük olasılıkla bıçak yatağındaki contadan çıkar; conta değişirken bıçağın oturduğu yuva da gözden geçirilir. Motor kızıyorsa cihaz durdurulur, üretici hattı aranır. Bazı şikâyetler hazne, süzgeç ve kablo kontrolüyle normale döner. Onarımın adresi üreticinin hattıdır.
Bu sayfa aksamayı tanımaya yarar: belirtiler, olası sebepler, bakım. Aletin hangi servis noktasına gideceğini üretici belirler.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Uzun işlerde motora kısa aralar tanıyın; aralıksız çalışan motor ısınır.
- Buz ve kuruyemiş için ayrılmış bıçağı takın; zorlanan motor kaplini aşındırır.
- Bıçak contası yıkanıp kurutulduktan sonra yerine iyice oturtulsun.
- Motor gövdesi suya tutulmaz; nemli bezle silmek yeterlidir.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Kaplin ve dişliler
- Emniyet kilidi ve hız anahtarı
- Bıçak contası ve sızıntı noktaları
- Motor ve kömürleri
Aydın adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Görüşmede iki bilgi istenir: belirtinin kısa tarifi ve Aydın adresi; yönlendirme bu ikisine dayanır.
Tüketici hakları
Yasal garanti, fatura üzerindeki teslim tarihinden itibaren geçerlidir. Kanunun tanıdığı azami süre aşılırsa ürünün yenisiyle değiştirilmesi ya da bedelin iadesi istenebilir.
Onarıma değmiyorsa
Küçük aletler elektronik atık sınıfındadır; Aydın sınırları içinde atık, belediyenin toplama alanına ya da elektronik satıcının kutusuna bırakılır.
Hazırlık
- Fatura ya da garanti belgesi; garantinin geçerliliğini belli eder
- Aksamanın ilk fark edildiği gün ve hangi kullanımda belirdiği
- Düşme, ıslanma, önceden açılma: aletin geçmişi
- Ek parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) eksiksiz mi
- Lambanın ya da ekran simgesinin hâli: sabit mi, yanıp sönüyor mu
Russell Hobbs: öbür aletler
Her kartta aletin en sık üç arızası yazılı.
-

Russell Hobbs Kahve makinesi
Buhar çubuğu buhar vermiyor · Türk kahvesi makinesi köpüğü dışarı atıyor veya pişirmeyi tamamlamıyor · Ekranda yanıp sönen simge
-

Russell Hobbs Ütü
Kullanım sırasında kendini kesiyor · Ütü açık, taban soğuk · Buhar tuşu buhar vermiyor
-

Russell Hobbs Airfryer
Üst fan hareketsiz · Dokunmatik yüzey ile süre tuşları cevap vermiyor · Sepet takılı, cihaz başlamıyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Servist Servis'e ait değildir.
Bu aletlerde Servist Servis'in kapsamı yok; servis ve garanti işi üreticinin hattına yönlendirilir.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Aydın için öbür sayfalar
Bölgeden ve alet üzerinden bağlanan sayfalar.
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
Aydın'da Russell Hobbs mutfak robotu için Servist Servis'e talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler Servist Servis'in kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs mutfak robotu tamiri ve garantisi üreticidedir; Aydın adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Russell Hobbs mutfak robotu onarımı hangi serviste yapılmalı?
Garanti süresince üreticinin kendi yetkili noktasında; başka bir yerde açılan alette garanti riske girer.
Garanti dolduğunda orijinal parçalarla tamir adresini de üreticinin hattı bildirir.
Aydın adresinden üretici aranınca işlem nasıl ilerler?
Hat önce modeli, sonra Aydın adresini alır; sonra aletin Aydın içindeki bir yetkili noktaya mı teslim edileceğini, kargoyla mı gönderileceğini bildirir.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs mutfak robotu hangi aksamalarla sık karşılaşılır?
Sık görülenler: hız kademesi değişince devir aynı; hazne tabanından sızıntı; kısa kullanımda motor kokusu; çalışırken sarsıntı ve ses.
Bir kısmı düzenli temizlikle yoluna girer; denetimlerden sonra da sürerse üreticinin servisine gidilir.
Tamir bedelinin kimden ve hangi aşamada öğrenileceği?
Rakamı, aleti açan üreticinin servisi belirler.
Garanti sürüyorsa onarım üreticinin üstündedir; süre dolmuşsa inceleme tamamlanınca bir bedel çıkar; bu tutar yeni aletin etiket bedeliyle karşılaştırılabilir.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Tamiri yapan üretici düzeni kendi garantisini de verir; koşullar o servisin belgesinde durur.
Yeni üründe yasal süre fatura tarihiyle açılır.